Aktualności

Piknik rodzinny BatowiceSołtys, Rada Sołecka oraz Koło Gospodyń Wiejskich wsi Batowice zapraszają na Piknik Rodzinny, który odbędzie się 31 sierpnia (sobota) o godz. 16:00 na boisku sportowym przy Budynku Sołeckim w Batowicach.
W programie liczne atrakcje m.in. kreatywne zabawy z gliną, wspólne przygotowywanie ciasteczek, zabawy integracyjne, pokaz wielkich baniek mydlanych, tańce animacyjne, pokaz iluzjonisty i wiele innych atrakcji. Zapraszamy!

Badania mammograficzne ZielonkiBezpłatne badania mammograficzne LUX MED DIAGNOSTYKA wykonuje w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego. Wykonywane jest przez wyspecjalizowany, doświadczony personel medyczny. Jest szybkie i całkowicie bezpieczne. Paniom, u których zaistnieje konieczność wykonania badań uzupełniających LUX MED udzieli wszelkich wskazówek i pomoże w umówieniu dogodnego i szybkiego terminu dalszych badań. Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie czekała na Panie w miejscowości: Zielonki – 26 sierpnia 2019 w godzinach od 12.30 do 15.30 przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej (parking poniżej Parku Wiejskiego), ul. Galicyjska 17

Czytaj więcej: Bezpłatna mammografia  w mobilnej pracowni mammograficznej LUX MED - 26 sierpnia Zielonki

dozynki19

24 sierpnia odbędą się Dożynki Gminne w Woli Zachariaszowskiej. Msza Święta Dożynkowa zostanie odprawiona w kościele parafialnym w Woli Zachariaszowskiej. Prócz prezentacji wieńców i korowodów dożynkowych wystąpi  Jurajska Kapela Folklorystyczna wraz z zespołem ludowym Folklove, a zwieńczeniem dożynek będzie zabawa taneczna. Atrakcje towarzyszące imprezie to m.in. jarmark produktów regionalnych, prezentacja twórczości ludowej oraz mini wesołe miasteczko. Swoje stoiska zaprezentują pracownicy z Urządu Gminy Zielonki z programem wymiany pieców, Termoaktywni z programem edukacji ekologicznej oraz pracownicy GOPS z kampanią edukacyjno-informacyjną.

marchewkaPL

 

22 września odbędzie się piąta edycja Marchewkowego Półmaratonu. Start i meta znajdować się będą na boisku LKS Zieleńczanka, ul. Do Cegielni w Zielonkach. Bieg główny to 21,6 km, ale można wystartować: w biegu rodzinnym (1km), biegu na dystansie 13,8 km, 6,3 km oraz Nordic Walking.  
Dzieci i młodzież mogą wziąć udział w biegu na dystansie: 300m, 600m i 900m w kat wiekowych: 7-8 lat, 9-10 lat, 11-12 lat.
Prosimy zapoznać się z regulaminem, mapkami dystansów (bieg główny, bieg średni, bieg krótki, nordic walking, bieg rodzinny) oraz programem imprezy.

badanie tarczycyPowiat Krakowski, Gmina Zielonki wraz z Centrum BELUGA-med w dniu 22 września 2019 roku organizują akcję profilaktyczną chorób tarczycy w Centrum Integracji Społecznej przy ul. Galicyjskiej 17A w Zielonkach w godz. 08.00 – 15.00.
Akcja skierowana jest do kobiet w wieku od 25 lat i obejmuje badanie USG tarczycy, pobranie krwi na oznaczenie TSH oraz konsultację endokrynologiczną w wypadku potrzeby dalszej diagnostyki i podjęcia działań. Akcja finansowana jest w całości przez Powiat Krakowski.
Rejestracja pod numerem telefonu: 12 353 45 46, 12 265 23 00

LegionistowReferat Dróg i Komunikacji UG Zielonki informuje, że od 12 sierpnia 2019 r. (poniedziałek) na drodze gminnej ul. Legionistów w Boleniu (na odcinku ok 60 mb - oznaczonym kolorem granatowym - mapka obok) wykonywane będą roboty budowlane mające na celu poszerzenie drogi wraz z umocnieniem skarpy.
W związku z powyższym wykonawca planuje całkowite zamknięcie drogi pomiędzy posesjami nr 22 i nr 59 w godzinach od 7.00 - 17.00.  Przewidywany czas realizacji przedmiotowych prac do 30 sierpnia 2019 r. (piątek).
Za utrudnienia przepraszamy. 

Dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Zielonkach ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy w Gminnym Zespole Ekonomiczno-Administracyjnym Szkół w Zielonkach, ul. Galicyjska 17, 32-087 Zielonki:

1) stanowisko urzędnicze – Referent – WEJDŹ

Dokumenty aplikacyjne należy złożyć do dnia 19 sierpnia 2019 roku.

BosutowReferat Inwestycji Sieciowych UG Zielonki informuje, że od dnia 12 sierpnia 2019 r. (poniedziałek) prowadzone będą roboty związane z budową sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Bosutów w rejonie ulicy Kosynierów (na odcinku od skrzyżowania z ul. Krakowską w kierunku ul. Kwiatów Polnych).  Wykonawca planuje całkowite zamknięcie drogi w godzinach od 7.00-17.00. Podane przedziały czasowe mają charakter orientacyjny.  Należy się liczyć z czasowymi utrudnieniami w dojazdach do posesji oraz ruchu pieszym.
Numer kontaktowy do przedstawiciela wykonawcy na budowie: 605-262-901.
Numer kontaktowy do inspektora nadzoru inwestorskiego: 534-744-494.
Zadanie związane z budową sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Bosutów jest realizowane w ramach projektu "Gospodarka wodno-ściekowa w Gminie Zielonki - IV etap" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

garliczka trojanowiceInformujemy, że rozpoczynają się prace związane z wykonaniem nawierzchni asfaltowej na odcinku: Garliczka ul. Na Chochół (od ul. Muzycznej) – Trojanowice ul. Miechowska. W dniu 9 sierpnia 2019 r. wykonana zostanie podbudowa, a w kolejnych dniach ( z wyłączeniem weekendu) - realizowana będzie budowa nawierzchni asfaltowej.
W związku z powyższym, w godzinach od 8:00 do 17:00 występować będą utrudnienia oraz okresowe zamknięcie ww. dróg dla ruchu.
Za utrudnienia przepraszamy. 

Badanie USG BatowiceStowarzyszenie Kobiet z Problemami Onkologicznymi „Amazonka” Krzeszowice zaprasza wszystkich mieszkańców gminy Zielonki na bezpłatne badanie znamion i USG jamy brzusznej. Badania współfinansowane są przez Powiat Krakowski w ramach programu ochrony i promocji zdrowia.

Badania odbędą się od 12 sierpnia do 15 września 2019 roku w Centrum Medycznym Batowice, ul. Karola Wojtyły 110 w godzinach od 8:00 do 18:00. Godziny badań ustalane są indywidualnie po rejestracji.

Informacje i zapisy: 12 285 94 17

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!


plakat konkurs bukiet maryjny2019Izba Regionalna w Zielonkach oraz Sołectwo Zielonki i Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Zielonkach serdecznie zapraszają do uczestnictwa w VII edycji konkursu „Najpiękniejszy bukiet dla Panny Maryi". Konkurs odbędzie się w Święto Matki Boskiej Zielnej, 15 sierpnia 2019 r., przy kościele pw. NNMP w Zielonkach. Bukiety będą oceniane w czterech kategoriach: Tradycyjny Bukiet Zielny i Artystyczna Kompozycja Kwietna (dla osób dorosłych), Cudowny Bukiet (dla młodzieży w wieku 13-18 lat) oraz Mały Bukiet (dla dzieci do 12 lat).
Warunkiem uczestnictwa jest stworzenie bukietu kwietnego i zgłoszenie go do konkursu w czwartek 15 sierpnia 2019 r. (Święto Matki Boskiej Zielnej), w godzinach od 11.15 do 12.00 przy kościele parafialnym w Zielonkach. Finał konkursu odbędzie się w tym samym dniu w godzinach od 12.00 do 13.15 obok ołtarza polowego przy wejściu do kościoła w Zielonkach. We wszystkich kategoriach konkursowych bukiety mają zawierać wyłącznie rośliny pochodzące z lasów, łąk i ogrodów, ze szczególnym uwzględnieniem ziół (np. mięta, ruta, dziewanna, lebiodka, krwawnik, hyzop, czarnuszka, cząber, rozmaryn i inne) oraz kwiatów polnych i ogrodowych, a także gałązki (np. jarzębiny, leszczyny, mirtu). Regulamin konkursu dostępny tutaj: link.

garlicaRodzinnie, wśród przyjaciół, z dziecięcą radością – tak było 3 sierpnia podczas pikniku w Garlicy Duchownej. Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji między innymi: przedstawienie teatralne, pokazy taneczne, warsztaty cyrkowe, miasteczko ze strefą dla maluchów i placem zabaw oraz stoisko informacyjne programu „Rodzina 500 Plus”. W bajkowym repertuarze wystąpiła Aleksandra Krzyworzeka, a o urokach wsi z satyrą w tle opowiedzieli – Gawędziarze i Śpiewacy z Grębynic. Zwieńczeniem imprezy była loteria fantowa oraz zabawa taneczna z zespołem Barwa. Zapraszamy również na: film.

Czytaj więcej: Garlicki piknik radości

bibice lipowaInformujemy, że w dniu 7 sierpnia 2019 r. rozpoczną się prace związane z wykonaniem podbudowy, a w kolejnych dniach - nawierzchni asfaltowej w Bibicach na ul. Lipowej (odcinek w polach, na którym jeszcze nie ma asfaltu).

W związku z powyższym, w czasie wykonywania robót budowlanych droga będzie nieprzejezdna.

Za utrudnienia przepraszamy. 

DSC01461W lipcu Referat Inwestycji Sieciowych Urzędu Gminy Zielonki przekazał do eksploatacji nowo wybudowane sieci kanalizacyjne i wodociągowe w 6 lokalizacjach. Zostały zrealizowane w ramach projektu „Gospodarka wodno-ściekowa w Gminie Zielonki – IV etap”. Przypominamy, że projekt, kontynuowany od 2017 r., obejmuje 37 km sieci i 688 sięgaczy do gospodarstw w miejscowościach: Brzozówka, Bibice, Wola Zachariaszowska, Owczary, Garliczka, Bosutów-Boleń, Grębynice, Korzkiew, Januszowice, Garlica Murowana, Przybysławice, Węgrzce, Zielonki oraz 10 pompowni. Inwestor, gmina Zielonki, zachęca mieszkańców do przyłączania się do sieci gminnej:

Czytaj więcej: Projekt „Gospodarka wodno-ściekowa w Gminie Zielonki – IV etap” - aktualności z budowy

DSC01436Tuż przy hali sportowej i Szkole Podstawowej w Zielonkach powstało boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią, zastąpiło wysłużony już kort tenisowy. Budowa kosztowała  436 964,93 zł, na zadanie uzyskano dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 za pośrednictwem LGD Korona Północnego Krakowa w kwocie 213 799 zł. 19 lipca zakończono prace, inwestycja została już odebrana.

Czytaj więcej: Nowe boisko do kilku gier