3.png

Aktualności

Zielonki saneczkowaUrząd Gminy Zielonki informuje, że od 13 sierpnia (czwartek) rozpoczną się prace związane z wykonaniem nawierzchni asfaltowej na ul. Saneczkowej w Zielonkach.

W związku z powyższym, na drodze będą występować utrudnienia, a na czas asfaltowania droga będzie zamknięta.

Urzad KOMUNIKATW celu zapewnienia jak najlepszej i sprawnej obsługi oraz minimalizacji zagrożenia koronawirusem prosimy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa zalecanych przez służby sanitarne oraz stosowanie się do następujących zasad obsługi stron:
• W przypadku konieczności osobistej wizyty w Urzędzie Gminy Zielonki prosimy o  wcześniejsze telefoniczne umówienie terminu z właściwym pracownikiem merytorycznym, aby uniknąć zgromadzenia większej liczby osób.
Wejście do Urzędu Gminy Zielonki jest możliwe tylko i wyłacznie w maseczce zasłaniającej usta i nos. Po wejściu do budynku obowiązkowo należy zdezynfekować ręce.  Prosimy o zachowanie odpowiednich odległości.
Pisma, wnioski i podania można składać drogą elektroniczną na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz poprzez e-puap: UG_Zielonki/skrytkaESP (instrukcja zakładania profilu zaufanego – TUTAJ, instrukcja samodzielnego dokonywania wpisu do CEIDG – TUTAJ).     
• Pisma, wnioski i podania w formie papierowej można również składać na dzienniku podawczym w Urzędzie Gminy Zielonki, wejście do budynku urzędu od frontu (od strony ul. Krakowskie Przedmieście, wejście nr V).    
•  Kasa Urzędu Gminy czynna jest w poniedziałki w godzinach od 9.00 do 14.00; wtorki, środy i piątki od godz. 8.00 do 13.00, wejście do kasy od ul. Krakowskie Przedmieście. W pomieszczeniu może znajdować się tylko jedna osoba obsługiwana przez kasjera. Zachęcamy w dalszym ciągu do dokonywania wpłat drogą elektroniczną.
W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo zachęcamy Państwa do kontaktu z Urzędem Gminy Zielonki drogą elektroniczną i telefoniczną.
Lista telefonów do Referatów Urzędu Gminy Zielonki

plakat rajd rowerowy renowacja szlakow 20 2 1 1Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach przedłuża akcję ”Rowerem po gminie Zielonki” do końca września! Wśród osób, które prześlą zdjęcia w koszulkach otrzymanych od CKPiR do końca sierpnia, losowanie nagród online odbędzie się 4 września. Natomiast osoby, które odbiorą koszulki z hali sportowej i prześlą zdjęcia w koszulkach z trasy do końca września, wezmą udział w losowaniu nagród, które odbędzie się 6 października. Koszulki w rozmiarach S, M, L i XL jeszcze są, zapraszamy do hali sportowej po odbiór. Szczegóły również na plakacie, prosimy kliknąć miniaturę. Zgoda na udział do wypełnienia: pobierz.

korty pękowiceSołtys Pękowic Adam Dąbrowski zaprasza 22 i 23 sierpnia do Pękowic na turnieje tenisa ziemnego. W sobotę 22 sierpnia 2020 r. odbędzie się singlowy Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Wójta Gminy Zielonki (godz. 8-13), a w niedzielę 23 sierpnia 2020 r. - deblowy Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Władka, czyli organizatora turniejów Władysława Kućmierczyka (godz. 8-13). Wszyscy zainteresowani proszeni są o kontakt z panem Władysławem pod numerem telefonu: 507 808 979. Opłata startowa wynosi 20 zł.

plakat targi lato 2020Od 13 do 23 sierpnia na Rynku Głównym w Krakowie odbywać się będą 44. Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej. Zwieńczy je dzień Gminy Zielonki 23 sierpnia w niedzielę. Od godz. 16.00 wśród występujących zobaczymy zespół Folklove, młodszych i starszych tancerzy, Jurajską Kapelę Folklorystyczną Gminy Zielonki, Koło Regionalne „Tradycja” z Trojanowic i Koło Przyjaciół Brzozówki. Na stoisku gminy Zielonki zaprezentują się Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach, Galeria Ptaszki Trzy, Kropka Design z Batowic oraz Koło Przyjaciół Brzozówki. Szczegóły dotyczące targów na plakacie, prosimy kliknąć miniaturę. Organizacja imprezy jest uzależniona od aktualnej sytuacji epidemicznej.

plakat polmaraton marchewkowy renowacja szlakow 20 1Można już zapisywać się na Półmaraton Marchewkowy po gminie Zielonki, planowany na niedzielę 13 września, linki do zapisów:

na bieg rodzinny: https://www.protimer.pl/bio/782/vi-marchewkowy-bieg-rodzinny/register

na pozostałe biegi: https://protimer.pl/bio/781/vi-marchewkowy-polmaraton/page

Na ckpir.zielonki.pl można zapoznać się z regulaminem, mapami oraz opisami tras: półmaratonu, biegu na 13,8 km, biegu na 6,3 km i nordic walking.

Organizator może odwołać bieg jeśli sytuacja epidemiczna będzie tego wymagała. Wszystkie opłaty zostaną zwrócone uczestnikom.

W dniu 10 i 11 sierpnia (poniedziałek i wtorek) Ewidencja Działalności Gospodarczej w Urzędzie Gminy Zielonki będzie nieczynna.
Najbliższe punkty obsługi przedsiębiorców to:
- Urząd Gminy Wielka Wieś - Szyce, Pl. Wspólnoty 1,
- Urząd Gminy Michałowice - Michałowice, Pl. J. Piłsudskiego 1,
- Urząd Miasta Krakowa - (Galeria Bronowice).

Za utrudnienia przepraszamy.

wojskowe

Aktualizacja: Informujemy, że wykonawca zdecydował o rozpoczęciu robót już we wtorek 11 sierpnia. W pierwszej kolejności rozebrany zostanie chodnik.  Od środy, tak jak zaplanowano wcześniej będą prowadzone roboty rozbiórkowe na jezdni.


Informujemy, że w przyszłym tygodniu, od środy 12 sierpnia rozpoczną się prace związane z wykonaniem nawierzchni asfaltowej na głównej drodze na Osiedlu Wojskowym w Węgrzcach.

W pierwszej kolejności zostanie rozebrana istniejąca nawierzchnia i podbudowa (prace będą prowadzone połówkowo) - będzie to powodować utrudnienia i uniemożliwi parkowanie po stronie prowadzenia robót.

Z uwagi na warunki atmosferyczne, termin może ulec przesunięciu. O kolejnych utrudnieniach będziemy informować w miarę postępu prac.

koronaNiezwykle miło jest nam poinformować Państwa o zakończeniu realizacji oraz pozytywnym rozliczeniu trzech projektów grantowych o następującej tematyce: Lokalne dziedzictwo kulturowe, Publikacje z obszaru historii, kultury i promocji walorów obszaru oraz Mała infrastruktura sportowo-rekreacyjna. W ubiegłym roku 16 lokalnych organizacji pozarządowych (z terenu gmin: Igołomia-Wawrzeńczyce, Kocmyrzów-Luborzyca, Michałowice, Wielka Wieś i Zielonki) realizowało projekty mające na celu zachowanie dziedzictwa lokalnego obszaru Lokalnej Strategii Rozwoju poprzez doposażenie w stroje i instrumenty muzyczne podmiotów działających na rzecz szerzenia lokalnej kultury i dziedzictwa lokalnego na obszarze LGD; rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej na obszarze LGD oraz zachowanie dziedzictwa lokalnego obszaru LSR poprzez wydanie różnego typu publikacji z zakresu ochrony, zachowania i promocji dziedzictwa lokalnego.

Czytaj więcej: Efekty projektów grantowych Stowarzyszenia Korona Północnego Krakowa

Bosutow DziekanowiceInformujemy, że dzisiaj rozpoczęto prace przygotowawcze do wykonania nawierzchni asfaltowej na ul. Dziekanowickiej w Bosutowie i części ul. Turystycznej w Dziekanowicach.

W związku z powyższym występować będą utrudnienia w ruchu pojazdów, a w czasie wykonywania nawierzchni asfaltowej (wstępnie ustalone na poniedziałek 10 sierpnia) droga będzie nieprzejezdna.

Za utrudnienia przepraszamy

rower

Stowarzyszenie Wspierania Rodziny i Społeczności Wiejskiej ZACHARIASZ działające w ścisłej współpracy z Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach uzyskało dofinansowanie z Województwa Małopolskiego na zadanie publiczne pod tytułem „Renowacja szlaków rowerowych i pieszych w gminie Zielonki” z dziedziny turystyki pn. „Małopolska Gościnna - II edycja”.

 

renowacja

1

31 lipca dobiegły końca warsztaty wakacyjne dla dzieci w hali sportowej w Zielonkach organizowane przez Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji. Zajęcia trwały od 1 do 31 lipca i odbywały się w trzech blokach: sportowym w godzinach od 10.00 do 12.00 oraz warsztatowym w godzinach od 12.30 do 14.00 i od 17.00 do 18.30. Taka forma zajęć była pierwszy raz zorganizowana w wakacje - zmiana formuły zamiast półkolonii w hali, jaką CKPiR organizuje od lat, na warsztaty - spowodowana została obostrzeniami związanymi z występowaniem wirusa COVID-19. W lipcu przeprowadzono 115  godzin różnorodnych zajęć, z których skorzystało średnio 50 dzieci dziennie, łącznie było to ponad 1000 uczestników przez cały miesiąc. Były zajęcia sportowe oraz warsztatowe: chemiczne, podróżnicze, teatralno-muzyczne, plastyczne, a nawet smakowite - czekoladowe.

Czytaj więcej: Wakacyjna przygoda z CKPiR

Właściciele lub użytkownicy wieczyści nieruchomości objętych decyzją o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, którzy wydadzą nieruchomość (wiąże się to ze złożeniem do GDDKiA stosownego oświadczenia - pobierz plik) nie później niż w terminie 30 dni od dnia doręczenia zawiadomienia o wydaniu przedmiotowej decyzji ZRID, otrzymają odszkodowanie powiększone o kwotę równą 5% wartości nieruchomości.

Czytaj więcej: Informacja dla właścicieli i użytkowników wieczystych nieruchomości objętych decyzją ZRID dla...

osp23 lipca w zieloneckiej remizie został uroczyście przekazany sprzęt oraz elementy umundurowania dla siedmiu jednostek OSP z terenu gminy Zielonki, który zostały dotknięte skutkami powodzi w maju 2019 roku. W przekazaniu uczestniczyli zastępca wójta gminy Zielonki Arnold Kuźniarski, komendant gminny OPS Jan Palimąka, kierowniczka Referatu Gospodarki Komunalnej Małgorzata Fordymacka oraz strażacy ochotnicy.
- Ok 40-45 procent wyjazdów jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej jest do wydarzeń związanych ze zjawiskami atmosferycznymi - powodzie, wichury. Do takiej nowej sytuacji trzeba dopasować sprzęt, z którego na co dzień korzystają strażacy. Stąd też zakup m.in. węży strażackich czy motopomp – mówił podczas spotkania zastępca wójta gminy Zielonki Arnold Kuźniarski.
Całkowita wartość inwestycji to 100 726,59 zł. Projekt był współfinansowany ze środków Województwa Małopolskiego w kwocie 100 000 zł, a reszta z budżetu gminy Zielonki.

Czytaj więcej: Województwo Małopolskie wsparło strażaków z gminy Zielonki