niepodlegla

Instytucje, organizacje i osoby prywatne, którzy organizują pomoc, doświadczyły jej lub słyszeli o inicjatywach pomocowych dla ludzi, systemu zdrowia i firm w potrzebie, prosimy o dzielenie się tymi informacjami na stronie niepodlegla.gov.pl poprzez narzędzie „Kronika życzliwości". Potrzebującym pozwala ono na łatwe wyszukanie wsparcia w miejscowościach, w których mieszkają lub działają.

Udostępniliśmy na stronie www.niepodlegla.gov.pl mapę, na którą za pośrednictwem internetowego formularza można zgłaszać realizowane działania pomocowe. Inicjatywy mogą zgłaszać m.in. jednostki samorządu terytorialnego, instytucje samorządowe, organizacje pozarządowe, firmy, formalne i nieformalne grupy mieszkańców oraz osoby prywatne. Działania mogą mieć charakter lokalny, regionalny i ogólnopolski. Do zgłoszenia można dołączyć dokumentację (np. zdjęcia, filmy, grafiki i inne).

Czytaj więcej: Baza informacji o pomocy w czasie epidemii

bibliotekaSzanowni Państwo,
zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii w okresie od dnia 20 marca 2020 r. do odwołania obowiązuje czasowe ograniczenie działalności twórczej związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki, z projekcją filmów lub nagrań wideo w kinach, na otwartym powietrzu lub w pozostałych miejscach oraz działalności klubów filmowych, a działalności bibliotek, archiwów, muzeów oraz pozostałej działalności związanej z kulturą.
W związku z tym Biblioteka Publiczna w Zielonkach oraz jej wszystkie filie pozostają zamknięte do odwołania. W dniach zamknięcia Biblioteki nie nalicza się opłat za przetrzymanie wypożyczonych materiałów bibliotecznych. O terminie ponownego otwarcia Biblioteki i nowych terminach wydarzeń będziemy informować na bieżąco w naszych serwisach internetowych.
Przypominamy, iż Biblioteka świadczy też usługi on-line, zachęcamy do korzystania z nich. Dostęp zdalny do bazy SOWA jest możliwy po zalogowaniu się na stronie: https://www.zielonki-bp.sowwwa.pl/.
W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny z Biblioteką główną w godz. 10-18 pod nr (12) 418 41 24.

urząd statystyczny

W trosce o wspólne bezpieczeństwo i zdrowie, ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju, informuję, że ankieterzy statystyczni Urzędu Statystycznego w Krakowie  nie odwiedzają mieszkań wylosowanych do badań ankietowych do odwołania. Badania ankietowe są realizowane przez pracowników statystyki publicznej wyłącznie telefonicznie.

Czytaj więcej: Czasowa zmiana organizacji pozyskiwania danych przez Urząd Statystyczny